Děkujeme Ministerstvu zdravotnictví

V roce 2017 jsme z Ministerstva zdravotnictví získali  neinvestiční dotace na:

1. Program – Rozvojové projekty zdravotní péče pod názvem „Vzdělávání zdravotních pracovníků v oblasti paliativní péče“

2. Program na podporu činnosti NNO působících v oblasti zdravotnictví vč. paliativní hospicové péče pod názvem „Informovanost ošetřujících a praktických lékařů o možnostech hospicové paliativní péče v Libereckém kraji, postupu přijetí do lůžkového hospice a dovybavení lůžkového hospice antidekubitními pomůckami“.

Aby to v hospici vonělo – děkujeme Nadaci ČEZ

Lidé  prý dokážou rozeznat až 40 tisíc druhů vůní a pachů. Čichový vjem je tak silný, že dokáže ovlivnit lidskou psychiku. Psychiatři a psychoterapeuti v mnoha praxích využívají aromaterapii a potvrzují, že vůně mají velkou schopnost ovlivňovat psychickou  rovnováhu člověka.

Čichové vjemy v nás vyvolávají různé emoce. Prostředí, kde nám to „voní“ daleko raději navštívíme. Pamatujeme si na vůni ranní kávy s milující osobou, vůni čerstvě posekaného trávníku, vůni miminka… A když nám to někde nevoní, nebo někdo nám nevoní, také se nám to vrývá do paměti. Brání nám to třeba v kontaktu s blízkou osobou. A  tomu chceme v hospici předcházet.

Čističky vzduchu, které se nám povedlo díky finančnímu příspěvku NADACE ČEZ pořídit, nám pomohou eliminovat nepříjemné pachy obsažené ve vzduchu a následně rozptýlit jemnou substanci vůně.

Děkujeme za podporu mezd našich sestřiček!

Milí přátelé,

děkujeme všem, kdo jste přispěli na platy sester v domácím hospici přes ČSOB pomáhá regionům. Vámi zaslané peníze nám pomohly získat první místo a grant ve výši 50 000,- Kč.

Přispěli jste: 57 700,- Kč

Grant od ČSOB:  50 000,- Kč

Zde je vám motivační video, abyste se mohli podívat, proč nám pomáháte:

http://www.csobpomaharegionum.cz/projekty/liberecky-kraj/2016735/daruj-mi-chvili-casu


Více se o celém projektu dočtete zde:

 http://www.hospiczdislavy.cz/chcete-spolu-s-csob-pomoci…/

 

Děkujeme Agentuře Recese, s.r.o. za video o Domácím hospici

Za to, že jste se mohli podívat na video ( Hospic sv. Zdislavy – mzdy sester.mp4) se sestřičkami z Domácího hospice, může pan Robert Pánek, jednatel Agentury Recese, s.r.o. Bez nároku na finanční odměnu spolu s kolegou natáčel zázemí Domácího hospice, stříhal, přidával hudbu a dal vzniknout videu pro projekt ČSOB pomáhá regionům.

Děkujeme.

Tým Hospice sv. Zdislavy

Agentura Recese s.r.o.

váš spolehlivý partner pro vaše akce

 

 

Hledáme dobrovolníky do lůžkového hospice

Přijďte nám pomoci např.:

  • na recepci
  • do kavárny
  • na zahradu
  • potěšení a rozptýlení našich klientů

 

Podrobné informace podá ve všední dny koordinátorka dobrovolníků:

koordinátor dobrovolníků

Bc. Eliška Miller, Dis
tel: 733 741 213
e-mail: eliska.miller@hospiczdislavy.cz

 

Máte-li chuť občas se zabývat některou z těchto činností, baví vás např. péci palačinky, těší vás hostit návštěvníky kavárny, pečovat o založenou zahradu nebo se budete rádi věnovat návštěvníkům lůžkového hospice na recepci, neváhejte a ozvěte se nám!