Vystoupení černošských gospelových zpěváků pod vedením Petra Činčaly v čajovně hospice 18. 12. 2017 od 15:00 hodin

Gospel – My all in all

Gospel v překladu se vykládá jako dobrá zpráva a je spojováno s hudebním stylem, který se vyvinul na křesťanských bohoslužbách amerických černochů. Je svým způsobem jedinečný, protože vytváří pocit jednotnosti a sdílení. Není nic hezčího, než když všichni společně zpívají a prožívají atmosféru, která se nese gospelovými písněmi. Zážitek z takového koncertu je opravdu neopakovatelný.

Nám bylo potěšením, přivítat v hospicu gospelové zpěvačky až z dalekého Michiganu v USA, které přesně takovou atmosféru dokázaly vytvořit a rozezpívaly celé publikum. Dokonce jsme je naučili české koledy.

Děkujeme za krásné písně a báječnou atmosféru

Tým Hospice sv. Zdislavy

 

https://uloz.to/tam/0b13cb68-983f-4dac-8f0c-ebebc0681f52

A ladíme vánoce! Tentokrát po francouzsku…7. 12. 2017 od 15:00 v čajovně Hospice sv. Zdislavy

 

Paní Eva Cendors vnesla do hospice opravdu vánoční atmosféru. Zazněly tradiční francouzské písně, poslechli jsme si i vlastní tvorbu. Hluboký zážitek umocňovala hra Michala Turka  na violoncello. Děkujeme za chvíle. kdy jsme se mohli zastavit a jen tak být.

 

 

Eva Cendors je herečka, zpěvačka a skladatelka, žijící v Paříži. Náš hospic již navštívila a bylo to krásné. Bohužel avizované hudební propojení s Kayou nezažijeme, ale věříme, že vánoční naladění do našeho hospice přijde i tak Těšíme se!