Lůžkový hospic

Umožňujeme umírajícím lidem prožít život důstojně a co nejlépe až do samého konce.

web 1.png

Respektujeme přání, zvyky i jedinečnost každého z vás. Naše specializovaná péče vám pomůže od bolesti, cítit se důstojně a prožít zbývající dny naplno, jak to nemoc dovolí.

Najdete u nás nejen odbornou zdravotní a sociální péči, stejně důležitá je i péče o duši. Postará se o vás tým odborníků. Můžete s námi mluvit o umírání otevřeně a pravdivě. S citem vám pomůžeme

hledat odpovědi, abyste nezůstali sami.

Je pro mě nebo mého blízkého lůžkový hospic vhodný?

• Lůžkový hospic je určený nevyléčitelně nemocným umírajícím lidem v konečném stádiu nemoci.

• Lidem s ukončenou léčbu. Zdravotnické zařízení nebo praktický lékař indikoval terminální stádium nemoci.

• Lidem žijícím  v České republice.

• Příbuzným a blízkým umírajícího. Poradíme a podpoříme je.

• nemocným, kteří potřebují odlehčovací pobyt v lůžkovém hospici.

Kdo může požádat o pobyt v hospici?

Rodina nebo blízcí, sám nemocnýpraktický lékař​, ošetřující odborný lékař.

Lékařská péče 24 h. denně
7 dní v týdnu

Soukromý pokoj

Multidiscipli-nární tým

Rychlé přijetí do péče

Získejte úlevu a porozumění

Naši lékaři budou tišit bolesti i další fyzické příznaky nemoci, abyste netrpěli zbytečně. Pomůžeme Vám řešit zdravotní, psychické i sociální obtíže.

Doprovodíme Vás do poslední chvíle. Nezůstanete sami. Můžete sdílet své obavy a pochyby s lékařkou, zdravotní sestrou, pečovateli, dobrovolníky, duchovními, s terapeutkou nebo sociální pracovnicí. Ti všichni jsou tu pro vás. Mají zkušenosti s odcházením, předají svoje zkušenosti, podrží vás za ruku nebo namasírují. Zkrátka vše, co bude potřeba. Víme, že často stačí otevřít bolavé téma, promluvit si a člověk může najít úlevu.

Respektujeme důstojnost při hygieně i běžné denní obsluze.

Vaše přání jsou pro nás důležitá.

Jak to u nás vypadá

Zajistíme Vám, abyste se u nás cítili

co nejvíce jako doma

• Ubytování v jednolůžkovém pokoji s vlastním sociální zařízením, televizí, ledničkou a wifi připojením.

• Do hospice si můžete vzít vlastní drobný nábytek, květiny, fotografie svých blízkých apod.

• Vaši blízcí mohou přespávat s vámi na pokoji přímo v hospici.

• Domácí mazlíčci jsou po dohodě s personálem povoleni 😊. Pokud vlastníte pejska, je nutné zajistit jeho venčení.

• Najdete u nás potřebné vybavení – např. polohovací postele s matracemi proti proleženinám, speciální koupací vana, kdy můžeme nemocného pohodlně umýt přímo v posteli bez větší manipulace apod.

• Investujeme do kvalitních lůžkovin, povlečení, čističek vzduchu, abyste se cítili jako doma a pěkně to v hospici vonělo.

• Obědy dovážíme, ostatní jídlo připravuje naše šikovná kuchařka přímo v hospici.

• Denní režim, pokud je to možné, se přizpůsobuje potřebám nemocných. Není pevně stanoven jako v nemocnici.

• Můžete využít prostory čajovny (otevřená je denně od 14.00 – 17.00), hospicové knihovny, kaple a zahrady. Vše je bezbariérové a přístupné i ležícím pacientům upoutaným na lůžko.

• Nudit se u nás nebudete. V čajovně ve spolupráci s dobrovolníky organizujeme hudební a společenské akce, v případě zájmu i dílničky. Každý čtvrtek jsou v naší kapli mše.

• Pomůžeme Vám vyřídit příspěvek na péči.

• Pro pozůstalé připravujeme Knihu života. Mohou se účastnit výletů a setkání v Klubu pozůstalých.

O umírání

Máte zájem o lůžkový hospic?

Vyplňte žádost on-line a doplňte ji vyjádřením lékaře.

Chcete vědět více?

Bc. Jiří Vencl

Sociální pracovník, příjem do péče

jiri.vencl@hospiczdislavy.cz