Započínáme třetí rok vzájemné spolupráce. Velmi si tohoto počinu vážíme a spoléháme na něj. Od začátku roku 2016 začal fungovat lůžkový hospic v Libereckém kraji. Budova pro 28 lůžek se nachází v blízkosti Fügnerovy ulice v Liberci. Naše organizace ve spolupráci s Libereckým krajem připravila projekt na financování hospice. S tímto projektem od února 2014 navštěvujeme obce Libereckého kraje a nabízíme dvě varianty na podporu hospice od roku 2015. Je jen na zastupitelích daných obcí, ke které variantě se přikloní a zda se přikloní – je to dobrovolné.

Jde o tyto varianty: a) finanční příspěvek dle počtu obyvatel, b) finanční příspěvek dle počtu klienta. Ve variantě dle počtu obyvatel činí potřebná částka 10 Kč na 1 obyvatele . Ve druhé variantě tato částka činí 400 Kč na 1 den. Liberecký kraj přislíbil uhradit polovinu v obou variantách. Tento projekt je v naší republice ojedinělý, rádi bychom o něm informovali i další obce, které se nám zatím nepodařilo navštívit. Byli jsme překvapeni milým přijetím ve všech navštívených obcích a jejich rozhodnutím podpořit naši práci. Na setkání se zástupci dalších obcí se velmi těšíme! Děkujeme Vám za Vaši podporu, bez které bychom nemohli pomáhat rodinám a klientům v dobách pro ně nejtěžších. S úctou tým Hospice sv. Zdislavy, o.p.s. Jak nás podporovaly města a obce v roce 2016 se dočtete zde. Jak nás podporovaly obce a města v roce 2015 se dočtete zde.

V roce 2017 děkujeme Libereckému kraji a dále obcím a městům:

Slunečná, Mařenice, Kravaře, Habartice, Maršovice, Cvikov, Okrouhlá, Janovice v Podleštědí, Stráž nad Nisou, Zásada, Bedřichov, Zdislava , Bílá, Stráž pod Ralskem, Noviny pod Ralskem, Pertoltice pod Ralskem, Luka, Ralsko, Raspenava, Český Dub, Smržovka, Hodkovice nad Mohelkou, Chotyně, Dubá, Světlá pod Ještědem, Osečná, Višňová, Okna, Hamr na Jezeře, Mníšek, Sosnová, Dubnice, Volfartice, Jablonec nad Nisou, Nové Město pod Smrkem, Hrádek nad Nisou, Kunratice u Cvikova, Chrastava, Nová Ves nad Nisou, Provodín, Velenice, Tanvald, Bílý Kostel nad Nisou, Blatce, Hlavice, Kamenický Šenov, Pertoltice, Horní Police, Křížany, Janův Důl, Tuhaň, Skalka u Doks, Holany, Oldřichov v Hájích, Cetenov, Vratislavice nad Nisou, Dalešice, Janov nad Nisou, Zákupy, Josefův Důl, Mimoň, Horní Řasnice, Heřmanice, Jestřebí, Krásný Les, Chlum, Rynoltice, Jindřichovice pod Smrkem, Polevsko, Nová Ves, Svojkov, Rychnov u Jablonce nad Nisou, Skalice u České Lípy, Lučany, Kvítkov, Turnov, Držkov, Nový Bor, Žandov, Stružnice, Rádlo, Radvanec, Semily, Frýdlant, Česká Lípa, Paceřice, Bulovka, Stvolínky, Statutární město Liberec, Bílý Potok, Rokytnice nad Jizerou, Kryštofovo Údolí, Velký Valtinov, Černousy, Krompach, Chotovice, Šimonovice, Kunratice u Frýdlantu, Tachov, Albrechtice v Jizerských Horách.