top of page

Na Rádle nesedí doma aneb Běhá celé Rádlo 2023

V sobotu 2. 9. 2023 jsme se zúčastnili už 11. ročníku charitativní akce „Běhá celé Rádlo“. Na Milířích se sešly rodiny i přátelé, aby podpořili náš hospic.


Potkala jsem se s celými rodinami, které na akci zavítají každý rok: s maminkou, co vzala svých 5 dětí a přinášela organizátorům nejednu bankovku, s lidmi, kteří u nás v hospici doprovázeli své blízké, s mužem, co dobrovolničil v domově seniorů, s Honzíkem, který celý rok sbírá padesátikoruny do kasičky, aby mohl startovat několikrát za sebou. Loni běžel 20x. Letos, když jsem odcházela, běžel po šesté.


Děkuji Evě Rydval, ředitelce místní mateřské školy, která stojí za organizací akce, i starostovi, Miroslavu Šikolovi, který neúnavně podporuje místní komunitu. Vždyť Rádlo bylo v roce 2014 oceněno jako obec roku Libereckého kraje. A stále to tam žije. V neposlední řadě díky patří celému týmu Běhá celé Rádlo. K dnešnímu dni se vybralo 17 500 Kč, ale rádelští se nevzdávají a cílí na 20 000 Kč.


Jsme vděční, že můžeme být součástí této komunity a potkat se s lidmi, kteří nesedí doma, ale jdou se společně pobavit a podpořit dobrou věc. Jen houšť. Tihle lidé tvoří místo k žití pro sebe i ostatní.
Comments


bottom of page