top of page

Děkujeme za automatickou matraci

V hospici patří antidekubitní matrace mezi častého pomocníka našich ošetřovatelů. Slouží pacientům dlouhodobě upoutaným na lůžko. Matrace zabraňuje tvoření proleženin jemným masírováním namáhaných míst. Předchází tak vzniku bolestivých ran, které se musí udržovat v čistotě, aby se do těla nedostala nebezpečná infekce.

Automatická antidekubitní matrace je super vynález. Sama se naprogramuje a podle váhy klienta a zatížení nastaví individuální program. Je jednoduchá na obsluhu a mnohem pohodlnější a účinnější než běžná matrace s předem naprogramovaným režimem. V hospici jsme žádnou automatickou matraci neměli, a tak jsme se rozhodli, že si ji zapůjčíme a vyzkoušíme, zda reklamní letáky nelžou a matrace je skutečně tak úžasná.

Vytipovali jsme komunikativní klientku, říkejme jí Marie, a uložili ji na zkoušenou matraci. Používala ji jeden den a my se přišli zeptat, jak se jí leží a jak se cítí. Paní Marie byla z matrace nadšená a už se jí nechtěla vzdát. Bohužel jsme matraci museli vrátit výrobci, a tak měla smůlu. Marie se na nás zlobila a dokonce s námi nemluvila. Naštěstí jen nakrátko. Celý příběh se donesl k Lucii Fürstové, a to je žena činu. Neváhala a s Helenou Gajdošovou a Dobrovolníky Libereckého kraje zorganizovaly dobročinný bazárek a finanční sbírku přes Darujme.cz.

Díky nim už je matrace zase v hospici. A paní Marie je šťastná a usměvavá. Děkujeme, milí dobrovolníci, že jste vykouzlili její úsměv. Určitě není poslední. Matrace bude v hospici dobře sloužit ještě několik let.  

Comments


bottom of page