top of page

Děkujeme za podporu v jarní výzvě programu ČSOB pomáhá regionům

Vyslyšeli jste naše volání o pomoc a podpořili dobrovolníky v hospici a jejich milou koordinátorkou Alenku v projektu ČSOB pomáhá regionům.

V Hospici sv. Zdislavy pracuje 74 dobrovolníků. Potřebují někoho, kdo se o ně postará, zajistí nábor, smlouvy nebo rozpis služeb. Nevyužíváme k tomu agenturu, ani dobrovolnické centrum. Vše dělá Alenka, naše koordinátorka dobrovolníků. Vysvětlí, jak to v hospici chodí, vede školení pro dobrovolníky v přímé péči. Naši dobrovolníci se věnují klientům u lůžka, povídají si s nimi, čtou nebo je doprovází do čajovny. Plně zajišťují provoz recepce a čajovny. Pomáhají při organizaci akcí. Zaměstnanci firem udržují naši zahradu nebo myjí okna v rámci dobrovolnických dnů. Dobrovolníci do hospice vnášejí atmosféru nadšení a obětavé nezištné pomoci. Pomáhají nám dělat hospic hospicem.  Za rok 2021 odpracovali 2795 hodin. Alenka je pro ně nepostradatelná.

Aktuální informace z projektu dobrovolnické práce k datu 31. prosince 2022:  v roce 2022 nám 74 dobrovolníci věnovali úžasných 3 828 dobrohodin. Zorganizovat takový objem práce na sedm desítek lidí  vyžaduje opravdového profesionála jakým je naše koordinátorka Alenka. Děkujeme všem za podporu její práce.Comments


bottom of page