top of page

Gospelové zpívání pro hospic


Soubor k nám do Liberce a do Hospice sv. Zdislavy dorazil už podruhé po pěti letech. První návštěva proběhla v roce 2017 pod vedením tehdejšího sbormistra souboru pana Petra Činčaly, nyní docenta Světové misie a ředitele Institutu církevní služby v Michiganu. Spolu s ním tehdy přijela do Čech skupina studentů a zpěváků, kteří vystoupili u nás v hospici v čajovně. Koncert měl skvělý ohlas, a tak naše kolegyně Albína Horáková pana Činčalu oslovila, zda by soubor návštěvu v Liberci nezopakoval. Bohužel další roky kvůli covidu nebylo možné pořádat žádný koncert.

Měli jsme proto velkou radost, když se letos opět nabídla možnost přivítat gospelový studentský soubor v ČR a pozvat studenty k nám do hospice. Nejprve to vůbec nevypadalo, že studenti dorazí. Nakonec se vše podařilo a 5.12. bylo potvrzeno, že se soubor k nám do Čech chystá.

Při této návštěvě jsme měli hned dvě příležitosti poslechnout si v Liberci pravý americký gospel. Nejprve v čajovně Hospice sv. Zdislavy, kde se zpívalo pro klienty a zaměstnance hospice. V podvečer pak proběhl hlavní koncert v prostředí, kde jsou gospely “doma”, v kostele. Sešli jsme se na Perštýně na kopci nad hospicem, kde je překrásný, možná pro spoustu lidí i utajený, červený kostel sv. Vincence Z Pauly.


Oba koncerty gospelového souboru byly pod záštitou pana Petra Činčaly, a protože nemohl přijet, poslal nám milý videopozdrav. Na dálku také přispěl na hospicový dárcovský účet finanční částkou 10 000 korun, věnovanou na provoz hospice. Děkujeme mnohokrát za příležitost poznat gospel zblízka, za předvánoční hudební zážitek, štědrost a laskavou pomoc Hospici sv. Zdislavy.

Děkujeme všem zpěvákům, vřelým a sympatickým mladým členům souboru St. Andrews University za benefiční zpívání. Výtěžek dobrovolného vstupného z koncertu ve výši 9 011 korun byl celý věnován našemu hospici v rámci veřejné sbírky.

Děkujeme návštěvníkům koncertu, kteří se připojili a společně zazpívali s hlavním souborem několik písní. Bylo to opravdu úžasné přátelské setkání, které nás všechny spojilo a naladilo v duchu nadcházejících vánočních svátků.


Comments


bottom of page