top of page

Grabštejn FEST bavil veřejnost i nás

V sobotu 2.9.2023 jsem se z Rádla, kde byla charitativní akce ve prospěch hospice „Běhá celé Rádlo“, přesouvala na Grabštejn FEST a Den dobrovolnictví. Celý den tu byla muzika, pohádky pro děti, dobré jídlo i pití. Návštěvníci si mohli koupit řemeslné výrobky a projít si stánky regionálních neziskovek, které do své činnosti zapojují dobrovolníky.

Tady jsme nemohli chybět, vždyť v hospici pracuje na 80 dobrovolníků. I v tento den byli na stánku zastoupeni hlavně naši dobrovolníci, Jana Staňková, Daniela Říhová a Zuzka Ježková, děkujeme.

Celou akci vymyslely a poprvé zorganizovaly Lucie Nováková z organizace Adra, Alena Kejzarová z ANNOLKu a Petra Handlířová z Agentury regionálního rozvoje Libereckého kraje.

Byl to odvážný krok. Nakonec se ukázalo, že správným směrem, protože vše se vydařilo na jedničku. Počasí přálo, potkali jsme pohodové lidi a rodiny s dětmi si užili atmosféru tradičního trhu v prostorách hradního nádvoří. Děkujeme, že můžeme šířit hospicovou myšlenku napříč naším krajem. Hospic je totiž o dobrém konci života a čím více lidí to ví, tím lépe pro ně samotné, pro jejich blízké i pro celou společnost.
Comments


bottom of page