top of page

Hospic je příjemné a laskavé místo. Přijďte se přesvědčit.


Návštěvníci si budou moci prohlédnout prostory lůžkového hospice. Celý hospic je koncipován tak, aby klientům i jejich blízkým poskytl co největší soukromí a komfort. Jednolůžkové pokoje disponují vlastním sociálním zařízením, klienti mají k dispozici televizi, wifi připojení a na většině pokojů je i rozkládací lůžko. V případě potřeby může s nemocným v hospici pobývat jeho blízký a mohou tak spolu prožít poslední chvíle.

K vidění budou i prostory pro lékaře, hospicová zahrada a tzv. kaple, která je velmi citlivě zrekonstruovaná a slouží klientům i jejich rodinným příslušníkům k rozjímání. Po celou dobu konání akce budou na místě k dispozici pracovníci hospice, kteří návštěvníky po hospici provedou a zodpoví zájemcům dotazy týkající se paliativní hospicové péče.

Příchozí budou moci v rámci dne otevřených dveří také podpořit hospicovou péči nákupem drobných předmětů nebo kávy a občerstvení v hospicové čajovně. Vstup na den otevřených dveří je bezplatný. Přijít mohou návštěvníci v libovolném čase mezi 9.00 až 17:00 hodin (poslední prohlídka v 16:30). Je potřeba se ohlásit na recepci, kde se návštěvníků ujmou naši průvodci.

Hospic pečuje o nevyléčitelně nemocné klienty na konci života. Umožňuje lidem poslední dny svého života prožít důstojně, v kruhu svých nejbližších ale přitom s náležitou a odbornou péčí. Hospic provozuje půjčovnu zdravotních pomůcek, poradnu a dobrovolnické centrum, kde je zapojeno více než 70 dobrovolníků.

Comentarios


bottom of page