top of page

TANKY JEZDÍ PRO HOSPIC

Dne 20. – 21. července 2019 se konala charitativní akce pro Hospic sv. Zdislavy pod názvem TANKY JEZDÍ PRO HOSPIC, kterou uspořádalo Muzeum obrněné techniky ve Smržovce.

Akce začala v sobotu v devět hodin a její ukončení proběhlo po páté hodině v neděli.

Návštěvníci, mezi které patřily v hojném počtu děti, měli možnost prohlédnout si vystavené tanky a ostatní exponáty muzea. Ti, kteří se rozhodli akce zúčastnit, byli nadšeni. Využili možnost, která se jen tak nenabízí, projet se tankem, a vyzkoušet si, jak se sedí ve stísněném prostoru tanku. Pro zájemce o jízdu tankem byl připraven okruh, na kterém jezdili tanky, obrněný transportér a bojové vozidlo pěchoty. Nápomocný byl také hasičský sbor ze Smržovky, který zabezpečil neprašné prostředí na okruhu. Pro všechny to byl neopakovatelný zážitek. Vždyť, kdy se nám na poštěstí vidět zblízka zbraně a stroje, které známe jen z knih, televize nebo vyprávění.

Nedělní ráno začalo vydatným deštěm, ale ani to návštěvníky neodradilo a užívali si jízdu bahnem a kalužemi. Nakonec se počasí umoudřilo a zbytek dne bylo nádherné počasí, pivo krásně vychlazené a návštěvnost nad očekávání vysoká.

Výtěžek z jízd a 20% výtěžku ze vstupenek bylo věnováno Hospici sv. Zdislavy. Kdo chtěl, mohl podpořit hospic koupí drobných suvenýrů či „ hospicových mýdlíček“ ve tvaru tanku či granátu. Celkem tato akce přinesla pro Hospic sv. Zdislavy částku ve výši 50 000,-Kč.

DĚKUJEME všem, kteří se podíleli na přípravě a na organizaci a průběhu celé akce a těšíme se na příští „hospicovou jízdu“.

Commenti


bottom of page