top of page

Velkorysost není samozřejmostí

Staré české přísloví praví: „Každý den není posvícení“, to znamená, že ne vždy se daří, ne vždy zažíváme úspěch. Nedávno se nám přihodilo velké posvícení, a to ve firmě ALDIT. Je to firma, která vyrábí překrásná svítidla a lustry a sídlí v Lučanech nad Nisou. Sjednala jsem s majitelem, panem Heřmanem, schůzku s žádostí o podporu Hospice sv. Zdislavy. Jely jsme spolu s kolegyní Albínou Horákovou a byly jsme velmi vlídně přijaty.

Na schůzce byl přítomen také spolumajitel, tatínek pana Heřmana. Dostaly jsme výbornou kávu a v přátelském rozhovoru, jsme řekly vše o hospicové a paliativní péči. O tom, proč oslovujeme regionální firmy se žádostí o finanční podporu. Jaké bylo naše překvapení, když nám pan Heřman řekl:

„ Já vám bohužel nemohu přispět nějakou velkou částkou, tak dvacet tisíc“. To jsme tedy vykulily oči. A jeho tatínek dodal: „ A já to dorovnám ze svého na padesát.“ A to nám oči z důlku skoro vypadly.

Ne to se nestává každý den, ale tentokrát jsme měly posvícení. Ano posvícení tam, kde vyrábějí nádherná svítidla. Tak možná právě proto.

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Svatba v hospici

Tereza, žena středních let s pokročilým onkologickým onemocněním, byla přijata začátkem listopadu a vypadalo to, že jí zbývá už jen pár posledních dnů života. Trpěla depresemi. A kdo by se jí divil?

Comentarios


bottom of page