top of page

Velkorysost není samozřejmostí

Staré české přísloví praví: „Každý den není posvícení“, to znamená, že ne vždy se daří, ne vždy zažíváme úspěch. Nedávno se nám přihodilo velké posvícení, a to ve firmě ALDIT. Je to firma, která vyrábí překrásná svítidla a lustry a sídlí v Lučanech nad Nisou. Sjednala jsem s majitelem, panem Heřmanem, schůzku s žádostí o podporu Hospice sv. Zdislavy. Jely jsme spolu s kolegyní Albínou Horákovou a byly jsme velmi vlídně přijaty.

Na schůzce byl přítomen také spolumajitel, tatínek pana Heřmana. Dostaly jsme výbornou kávu a v přátelském rozhovoru, jsme řekly vše o hospicové a paliativní péči. O tom, proč oslovujeme regionální firmy se žádostí o finanční podporu. Jaké bylo naše překvapení, když nám pan Heřman řekl:

„ Já vám bohužel nemohu přispět nějakou velkou částkou, tak dvacet tisíc“. To jsme tedy vykulily oči. A jeho tatínek dodal: „ A já to dorovnám ze svého na padesát.“ A to nám oči z důlku skoro vypadly.

Ne to se nestává každý den, ale tentokrát jsme měly posvícení. Ano posvícení tam, kde vyrábějí nádherná svítidla. Tak možná právě proto.

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Tereza, žena středních let s pokročilým onkologickým onemocněním, byla přijata začátkem listopadu a vypadalo to, že jí zbývá už jen pár posledních dnů života. Trpěla depresemi. A kdo by se jí divil?

Je klasické čtvrteční ráno. Rozvážíme snídani. Nerezový vozík plně naložený talířky, konvicemi, hrnečky a dalšími nezbytnými věcmi vesele drncá po dlouhé hospicové chodbě. U každých dveří se zastavíme

bottom of page