top of page

Vzpomínka na léto

Koupání v přehradě

Ani v parném létě Hospic sv. Zdislavy nezahálel a plnil přání klientů. Paní Jasněnka, která je část života upoutaná na lůžko, vyslovila přání, že by se chtěla vykoupat po dlouhých letech v Jablonecké přehradě.

Převoz sanitkou a odborný zdravotnický dohled zajistil již tradičně tým Červeného Kříže. Společně s personálem hospice paní Jasněnku usadili na invalidní vozík a opět pocítila jaké je koupání v přehradě. Takto svůj zážitek popisuje: „ Když jsme vyrazili, voda mi tekla do bot a postupovali jsme čím dál víc do hloubky, voda mi sahala do výše ramen. JÉÉÉ JÁ SI VIDÍM ŠPIČKY NOHOU! To byl tak nadšený výkřik, že se doprovod málem polekal. Nohy byly nahoře, já spokojená, vysmátá. Měla jsem radost. Ještě víc jsme klesali do hloubky, v ten okamžik se moje tělo vyhouplo na hladinu. Po chvíli mě usadili do vozíku a jeli jsme zpět na břeh.“ Tam na paní Jasněnku čekalo překvapení: „ Blížili jsme se k pláži a já tam vidím nafukovací člun, zamlžili se mi oči, byla to vzpomínka na dobu, kdy jsme s manželem jezdili na Vltavě a brázdili na takovém člunu hladinu řeky.“ Paní Jasněnka měla díky tomu možnost s doprovodem přeplavat přehradu.

„Svítilo krásně sluníčko, já se opalovala a plula do hloubky. Byla jsem spokojená a nadšená! Děkuji Červenému Kříži, Hospici sv. Zdislavy a mé rodině za krásný zážitek!“


Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Svatba v hospici

Tereza, žena středních let s pokročilým onkologickým onemocněním, byla přijata začátkem listopadu a vypadalo to, že jí zbývá už jen pár posledních dnů života. Trpěla depresemi. A kdo by se jí divil?

Jak může být nic tak silné?

Je klasické čtvrteční ráno. Rozvážíme snídani. Nerezový vozík plně naložený talířky, konvicemi, hrnečky a dalšími nezbytnými věcmi vesele drncá po dlouhé hospicové chodbě. U každých dveří se zastavíme

To jsem tedy nečekal

„Dobrý den, mohu nějak pomoct? Máte tu někoho?“, ozval se pán opodál. Byl právě kraj února, na zemi napadaný bílý sníh, a fotil jsem Hospic u sv. Zdislavy. „Naštěstí ne,“ odvětil jsem, „jen se kochám.

Comments


bottom of page