Koupání v přehradě

Ani v parném létě Hospic sv. Zdislavy nezahálel a plnil přání klientů. Paní Jasněnka, která je část života upoutaná na lůžko, vyslovila přání, že by se chtěla vykoupat po dlouhých letech v Jablonecké přehradě.

Převoz sanitkou a odborný zdravotnický dohled zajistil již tradičně tým Červeného Kříže. Společně s personálem hospice paní Jasněnku usadili na invalidní vozík a opět pocítila jaké je koupání v přehradě. Takto svůj zážitek popisuje: „ Když jsme vyrazili, voda mi tekla do bot a postupovali jsme čím dál víc do hloubky, voda mi sahala do výše ramen. JÉÉÉ JÁ SI VIDÍM ŠPIČKY NOHOU! To byl tak nadšený výkřik, že se doprovod málem polekal. Nohy byly nahoře, já spokojená, vysmátá. Měla jsem radost. Ještě víc jsme klesali do hloubky, v ten okamžik se moje tělo vyhouplo na hladinu. Po chvíli mě usadili do vozíku a jeli jsme zpět na břeh.“ Tam na paní Jasněnku čekalo překvapení: „ Blížili jsme se k pláži a já tam vidím nafukovací člun, zamlžili se mi oči, byla to vzpomínka na dobu, kdy jsme s manželem jezdili na Vltavě a brázdili na takovém člunu hladinu řeky.“ Paní Jasněnka měla díky tomu možnost s doprovodem přeplavat přehradu.

„Svítilo krásně sluníčko, já se opalovala a plula do hloubky. Byla jsem spokojená a nadšená! Děkuji Červenému Kříži, Hospici sv. Zdislavy a mé rodině za krásný zážitek!“


Pečovatelka Monika na vše pečlivě dohlíží