top of page

Potvrzení o daru

Potvrzení o daru posíláme dárcům e-mailem v posledním lednovém týdnu.


Pokud Vám potvrzení nedorazí zkontrolujte si prosím složku pro hromadnou poštu a složku spam. Pokud ani tam potvrzení nenajdete, napište nám na e-mail: jana.matyasova@hospiczdislavy.cz a my Vám potvrzení vystavíme.

Pokud si nejste jistí, že máme správné kontaktní údaje pošlete nám je na adresu: jana.matyasova@hospiczdislavy.cz nebo prostřednictvím formuláře.

Podmínky pro fyzické osoby/zaměstnance

Fyzická osoba si může od základu daně odečíst dar, pokud přesáhne v úhrnu 2 % základu daně anebo činí alespoň 1 000 Kč ve zdaňovacím období. V úhrnu lze odečíst maximálně 15 % základu daně. (Za období kalendářního roku 2020 a 2021 lze v úhrnu odečíst nejvýše 30 % základu daně.)

OSVČ a zaměstnanci, kteří si podávají vlastní daňové přiznání, uplatní odpočet ve svém daňovém přiznání.

Zaměstnanci, kterým daňové přiznání zpracovává zaměstnavatel, předloží do účtárny potvrzení o daru za celý předchozí kalendářní rok nejpozději do poloviny února. Snížení daňového základu se projeví ve vyšší březnové výplatě.

Podmínky pro právnické osoby

Právnická osoba si může od základu daně odečíst dar, pokud jeho hodnota činí alespoň 2 000 Kč. V úhrnu lze odečíst maximálně 10 % ze sníženého základu daně. (V období od 1. 3. 2020 do 28. 2. 2022 lze odečíst vždy nejvýše 30 % sníženého základu daně.)

Podrobnější informace naleznete v Zákoně o daních z příjmů č. 586/1992 Sb.

bottom of page