Potvrzení o daru

Potvrzení o daru za uplynulý kalendářní rok posíláme dárcům e-mailem v posledním lednovém týdnu následujícího roku.

Pokud Vám potvrzení nedorazí, zkontrolujte si složku pro hromadnou poštu a složku spam. Pokud ani tam potvrzení nenajdete, napište nám na e-mail: dary@hospiczdislavy.cz a my Vám potvrzení vystavíme.

Pokud si nejste jistí, že máme správné kontaktní údaje, pošlete nám je na adresu: dary@hospiczdislavy.cz nebo prostřednictvím formuláře.

Podmínky pro fyzické osoby/zaměstnance

Fyzická osoba si může od základu daně odečíst dar, pokud přesáhne v úhrnu 2 % základu daně anebo činí alespoň 1 000 Kč ve zdaňovacím období. V úhrnu lze odečíst maximálně 15 % základu daně.

OSVČ a zaměstnanci, kteří si podávají vlastní daňové přiznání, uplatní odpočet ve svém daňovém přiznání.

Zaměstnanci, kterým daňové přiznání zpracovává zaměstnavatel, předloží do účtárny potvrzení o daru za celý předchozí kalendářní rok nejpozději do poloviny února. Snížení daňového základu se projeví v březnové výplatě.

Podmínky pro právnické osoby

Právnická osoba si může od základu daně odečíst dar, pokud jeho hodnota činí alespoň 2 000 Kč.

Podrobnější informace naleznete v Zákoně o daních z příjmů č. 586/1992 Sb.